Mgr. Marie Muroňová

věk: 35
bydliště:  Janovice č.p. 636
politická příslušnost: bez politické příslušnosti
povolání: zdravotní sestra, učitelka odborných předmětů


Marie je rodačka Janovic, jako žákyně navštěvovala Základní školu v Janovicích. Vystudovala Střední zdravonickou školu ve Frýdku-Místku, své znalosti rozšířila studiem na Univerzitě Palackého v Olomouci v oboru ošetřovatelství, kde získala titul Bc. a následně studovala učitelství sociálních a zdravotních předmětů pro střední školy  a získala titul Mgr..

Svou praxi zahájila v roce 1997 v Nemocnici Frýdek-Místek a v roce 2003 nastoupila jako učitelka odborných předmětů v SZŠ ve Frýdku-Místku. Od roku 2012 pracuje jako zdravotní sestra ve společnosti Renturi s.r.o.

Spolu s Petrem Muroněm vychovávají dvě děti, kterým věnují veškerý volný čas. Ve chvílích volna se také věnují práci ve svém nově postaveném domě a zahradě na Bystrém. 
Je aktivní členkou TJ SOKOL Bystré, pomáhá při organizaci společenských i sportovních akcí. Sportuje, spolu s manželem je můžeme potkat na jejich výletě na kole, ke sportu vedou i své děti.


Co nabízím:

Mám přehled o sociálních a zdravotních službách v našem regionu, chci nabídnout tyto znalosti a využít je pro blaho občanů obce.

Mám zkušenosti se sestavováním projektové dokumentace v oblasti volnočasových aktivit a prevence sociálněpatologických jevů mládeže. Ráda bych je aplikovala nejen v práci, ale i na území naší obce, neboť se domnívám, že prevence v této oblasti zde není příliš rozvinutá.